Kolejne VII Mazurskie Spotkanie Paralotniowe odbędzie się w terminie 24-26 lipiec  2020 r , w miejscowości Rostki koło Pisza 

 

 

VI Mazurskie Spotkanie Paralotniowe o Puchar Mazur PANBAH za nami

 
Start paralotni za wyciągarką (fot. Mazury Paralotnie/FB)

Kolejny raz fani lotnictwa i paralotni spotkali się w dniach 27-28 lipca w malowniczych mazurskich Rostkach, gdzie zorganizowano VI Mazurskie Spotkanie Paralotniowe o Puchar Mazur PANBAH, które było polaczone z Festynem Wiejskim w Rostkach. – Pogoda nam nie dopisywała, aby rozegrać zawody motoparalotniowe o puchar PANBAH, ale za to sporo atrakcji czekało na publiczność – mówią organizatorzy.

– Rozpoczeliśmy oficjalnym otwarciem imprezy zespolem Rostkowianki i pokazem sztuk walki przez Piski Klub Teokwondo, a potem  rozpoczeła się akcja charytatywna dla ciężko chorego dziecka z Pisza. Zebrano w tym roku 4200 zł na Wiktora Wróblewskiego z Pisza – opowiadają organizatorzy.

– Mieliśmy prezentacje sprzętu motoparalotniowego i odbywały się konkursy dla publiczności na bezpłatne loty pasażerskie motoparalotnią – dodają.

Przez cały dzień można było polatać samolotem ultralight i skorzystać z lotów za wyciagarką stacjonarną dla paralotniarzy swobodnie latających.

  

Zawody modelarskie dla dzieci nie odbyły się, ponieważ był za silny wiatr, ale nagrody dzieci otrzymały w innej formule konkursu. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji od mini quadów po pitbike, zjeżdzalnie, strzelnice ASG i konkursy.

Impreza mocno była oblegana przez publiczność, zainteresowanie było spore tym wydarzeniem i między innymi zebrana publiczność mogła skorzystać z bezpłatnych lotów widokowo-zapoznawczych motoparalotnią, paralotnią swobodnie i samolotem ultra light jako załogant. I padł rekord bo przeleciało się około stu osób. Każdy był pod wrażeniem piękna Mazur z samiuśkiej góry. Odbył sie przelot motoparalotnią nad Jezioro Śniardwy i każdy z motoparalotniarzy uczestników  zarejstrowanych mógł skorzystać z możliwości polatania po okolicy.

Mazurską imprezę odwiedził aktualny Slalomowy Mistrz Polski i czwarty zawodnik Slalomowych Mistrzostw Europy Bartosz Nowicki i Mistrz Polski z 2017 roku klubowicz Mazury Paralotnie Jarosław Pałdyna, którzy byli do dyspozycji publiczności i przybyłych motoparalotniarzy.

Pod koniec dnia odbyły się indywidualne  pokazy motoparalotniowe dla publiczności i dyskoteka. Na pilotów czekał bezpłatny poczęstunek w formie mazurskiego ogniska, można było skosztować produktów serwowanych przez JBB Łyse. Na drugi dzień w niedzielę  z rana nie było pogody do latania, ale za to podwieczór cierpliwi polatali ponownie na mazurskim niebie.

Organizatorzy bardzo dziekują wszystkim za przybycie i pomoc ale niestety kolejny raz pogoda im nie pomagała w organizacji imprezy. Ale zapraszają serdecznie wszystkich za rok.

Głównym sponsorem imprezy był Zakład Produkcji Drzewnej PANBAH Marek Jankowski Trzonki 40, 12-200 Pisz.

 

 

 

 

 

 

VI Mazurskie Spotkania Paralotniowego o Puchar Mazur PANBAH

Zapraszamy na VI edycję Mazurskiego Spotkania Paralotniowego o Puchar Mazur PANBAH 27-28 Lipiec 2019r w Rostkach

Kolejny rok w okresie wakacyjnym odbędzie się już szósta edycja paralotniowej inicjatywy , połączonej z Festynem Wiejskim w Rostkach koło Pisza , w terminie 27-28 lipiec 20119 roku.

Na pewno odbędą się zawody motoparalotniowe dla amatorów o Puchar Mazur "PANBAH " Summer Masuria Paramotor PANBAH CUP 2019 w klasach PF1 i PL1 , z atrakcyjnymi nagrodami dla uczestników (nawet ostatni coś dostanie )

Odbędzie seminarium przelotowe dla swobodnie latających z możliwością polatania odpłatnie za wyciągarką stacjonarną.

Pierwszy raz jest organizowana taka atrakcja na Mazurach dla swobodnie latających paralotnią. Na zebraną publiczność będą czekać bezpłatne wykłady dotyczące paralotniarstwa.

Jednym z wykładowców jest aktualny Mistrz Polski Slalomowy i czwarty zawodnik Slalomowych Mistrzostw Europy klasie PF1 Bartosz Nowicki, ze Stowarzyszenia Michalkow Paralotnie.Klasa PF1 start z nóg jest najtrudniejszą kategorią w zawodniczym lataniu w motoparalotniarstwie.

Ponadto programie przejazdy za kierownicą prawdziwym autem rajdowym po wyznaczonym torze i prezentacja sprzętu paralotniowego oraz samolotu ultra light

Będzie można spróbować nauczyć się latać, poprzez zabawy ze skrzydłem paralotniowym ,pod okiem instruktora paralotniowego .

Ponadto chętni będą mogli skorzystać z lotów widokowo-zapoznawczych motoparalotnią jako załogant lub swobodnie paralotnią bez silnika jako pasażer oraz samolotem ultra light .

Na najmłodszych przygotowaliśmy sporo atrakcji , a jedną z ich są bezpłatne warsztaty modelarskie z zawodami modelarskimi pod hasłem "Smyki na start " z atrakcyjnymi nagrodami .Podział na kategorie wiekową od 5-8 lat i druga kategoria wiekowa 9-13lat

Uczestnictwo dziecka jest wraz z Rodzicem w zawodach modelarskich, ma to na celu integrację z dzieckiem i odciągnąć od gier komputerowych.

Dzieci będą mogły skorzystać z dodatkowych atrakcji przygotowanych dla nich jak ; pitbike,miniquady,strzelnica ASG , zjeżdżalnie i wiele innych aktywności dla najmłodszych.

Przygotowujemy kolejny rok akcję charytatywną dla ciężko chorego dziecka z Pisza .

Gratką dla okazujących serce w licytacji charytatywnej będzie możliwość wylicytowania szkolenia paralotniowego I etap na sierpień , autograf siedmiokrotnego Mistrza Świata WRC z gadżetami ,przejażdżkę rajdówką , przelot motoparalotnią i swobodnie oraz samolotem i wiele innych cennych voucherów np; na usługi gastronomiczne , salonach urody i Hotelach itp.

Dodatkowym atutem dla przybyłych jest możliwość bezpłatnego polatania jako pasażer motoparalotnią , swobodnie paralotnią i samolotem ultra light . j

Jedynie trzeba zapoznać się z utworzonym regulaminem na wydarzeniu Facebook dotyczącym lotów pasażerskich darmowych pod hasłem "Ujrzyj piękne Mazury z samiuśkiej góry" i wsiąść udział w konkursie w trakcie imprezy na placu zabaw w Rostkach .

Na placu zabaw w Rostkach rozpoczynamy imprezę oficjalnie od godziny 14:00

PROGRAM IMPREZY VI Mazurskiego Spotkania Paralotniowego o Puchar Mazur PANBAH , połączonego z Festynem Wiejskim w Rostkach

26.07.2019r Piątek plac zabaw w Rostkach

-Rejestracja uczestników Biuro zawodów - plac zabaw w Rostkach przy polu namiotowym

27.07.2019r Sobota Lądowisko Rostki

5:00 Rejestracja uczestników zawodów motoparalotniowych i chętnych polatać w strefie organizatora .

5:30 Pierwsza konkurencje - lądowanie na celność / klasa PF1 I PL 1

6:00 Przelot malowniczą trasą nad Jezioro Śniardwy-dla chętnych motoparalotniarzy nie uczestniczących w zawodach motoparalotniowych

6:00-21:00 Odpłatne loty za wyciągarką stacjonarną - hole dla swobodnie latających paralotnią z uprawnieniami .

9:00-10:00 zakończenie pierwszej tury konkurencji motoparalotniowych o Puchar Mazur "PANBAH "

10:00 Przeszkolenie OSPLW

10:00 Rejs statkiem po Jeziorze Roś - start z Pilch

11:00 ogłoszenie wyników po porannych konkurencjach - tablica ogłoszeń biuro zawodów

zainteresowane osoby prosimy o uprzednią rejestrację u organizatora , na wymienioną w programie atrakcję . Rejs odbędzie się , gdy nazbiera się min.30 osób chętnych

godz. 14:00 PLAC ZABAW w Rostkach

14:00 Oficjalne otwarcie imprezy

14:00-20:00 Przejażdżki za kierownicą lub jako pasażer prawdziwym autem rajdowym

12:00 - 18:00 Prezentacja zabytkowych motocykli i wystawa modeli zabytkowych aut polskich i zagranicznych .

14:00 -18:00 Akcja charytatywna dla ciężko chorego Wiktora Wróblewskiego z Pisza

14:30 Pokaz sztuk walki wschodu w wykonaniu Piskiego Klubu Taekwondo

15:00 Bezpłatne warsztaty modelarskie z zawodami modelarskimi dla dzieci

Wspólny start Rodzica z dzieckiem - czekają atrakcyjne nagrody

15:00 Jak rozpocząć przygodę z lataniem slalomowym i ryzyko latania zawodniczego - prowadzi aktualny Slalomowy Mistrz Polski i 4 zawodnik Slalomowych Mistrzostw Europy Bartosz Nowicki

16:00 wykład jak rozpocząć przygodę z paralotniarstwem i gdzie zaczynać

16:30 wykład dotyczący nowelizacji przepisów lotniczych dotyczących certyfikacji sprzętu

16:40 wykład o tematyce prezentacji napędu paralotniowego i jak to działa - Minari Engine Poland

17:00-18:00 wykład dotyczący swobodnego latania

• Jak rozpocząć przygodę z lataniem swobodnym,

• Jak kręcić kominy i wyszukiwać swobodnie paralotnią oraz ryzyko niebezpieczeństw podczas latania w termice,

• Jak przygotowujemy się do przelotu i jak planować przelot,

• Latanie biwakowe w Alpach nt. "paralotnia i plecak",

• Niebezpieczeństwa podczas lotu holowanego i procedury przedstartowe.

od godz 14:00 do 18:00 Możliwość bezpłatnej nauki latania w formie zabawy ze skrzydłem na ziemi . Prowadzi zajęcia instruktor paralotniowy

od godz . 14:00 do 16:00 Prowadzony będzie konkurs na bezpłatne loty pasażerskie "Ujrzyj piękne Mazury z samiuśkiej góry"

od godz.5:00 - 21:30 Możliwość polatania motoparalotnią jako pasażer , swobodnie bez silnika paralotnią jako pasażer i samolotem ultra light jako pasażer .

17:00 Dyskoteka z Karaoke

godz. 19:00 LĄDOWISKO ROSTKI

19:00 Rozpoczęcie drugiej tury konkurencji zawodów motoparalotniowych

20:30 Widowiskowe pokazy motoparalotniowe , w wykonaniu Slalomowego Mistrza Polski Bartosza Nowickiego i Mistrza Polski w lataniu klasycznym z 2017 roku klubowicza Mazury Paralotnie Jarosława Pałdynę

21:20 Rozdanie nagród dla zwycięzców -zawodów motoparalotniowych w klasach PF 1 I PL 1 - plac zabaw w Rostkach

28.07.2019 r Lądowisko Rostki

6:00 ewentualne dokończenie konkurencji zawodów

6:10 Przelot malowniczą trasą nad Jezioro Śniardwy z przewodnikiem dla zainteresowanych motoparalotniarzy

6:00 - 21:00 Loty za wyciągarką stacjonarną dla zainteresowanych pilotów latających swobodnie

6:00- 21:00 loty widokowo-zapoznawcze motoparalotnią jako załogant lub lot swobodnie paralotnią jako pasażer

Wszystkiego Państwo dowiedzą się i będą nabierząco z informacjami o imprezie na utworzonym wydarzeniu Facebookowym pod poniższym linkiem https://www.facebook.com/events/1124118417777235/

Program imprezy może ulec zmianie i zostać diametralnie zmieniony poprzez wpływające warunki atmosferyczne w dniach 27-28 lipiec 2019

Głownym sponsorem imprezy jest Zakład Produkcji Drzewnej Marek Jankowski "PANBAH " w Trzonkach 40 Pisz 12-200

Do zobaczenia 27 lipca w Rostkach

Z paralotniowym pozdrowieniem

Stowarzyszenie Mazury Paralotnie

Facebook Mazury Paralotnie

 

 

 

 

V Mazurskie  Spotkanie Paralotniowe Rostki 27-28 lipiec 2019 r 

Zawody na celność o Puchar Mazur PANBAH SUMMER MASURIA PARAMOTOR PANBAH  CUP 2019

REGULAMIN 
• Postanowienia ogólne
Organizatorzy:
Mazurskie Stowarzyszenie Paralotniowe Mazury Paralotnie
1. Zawody paralotni z napędem (PPG / PPGG) zostaną przeprowadzone zgodnie z niniejszym regulaminem oraz ustaleniami szczegółowymi przekazywanymi na odprawach.
1.1. Zawody nie są rywalizacją sportową w rozumieniu ustawy Prawo Lotnicze oraz Ustawy o Sporcie Kwalifikowanym.
1.2. W wyniku rozegranych sprawdzianów zostaną wyłonieni zwycięzcy zawodów w poszczególnych klasach. Rywalizacja prowadzona jest w klasach PF1 i PL1 podzielona na kategorię lub w ogólnej klasie zawodów . Kwestia wytycznych organizatora zawodów 
1.3 Odpowiedzialność - wszystkie loty są wykonywane na własną odpowiedzialność pilota uczestnika (pilot ponosi odpowiedzialność za wszelkie konsekwencje swoich lotów)Musi pilot posiadać aktualne OC i NW.
2. Kierownictwo i kontrola zawodów 
2.1 Organizator zawodów jest odpowiedzialny za przygotowanie i przebieg w tym właściwe zabezpieczenie, uzyskanie wymaganych przepisami zezwoleń na wykonywanie lotów, zapewnienie właściwej separacji, od publiczności a także przyjęcie i rejestrację uczestników oraz przekazanie Dyrektorowi Sportowemu listy uczestników spełniających wymagania organizatora oraz niniejszego regulaminu (najpóźniej w dniu pierwszego sprawdzianu przed jego rozpoczęciem).
2.2 Organizator zawodów wyznacza Dyrektora Sportowego, który jest odpowiedzialny za sprawy operacyjne związane z wykonywaniem lotów paralotniowych.
Kontrolę i nadzór nad stroną oceny konkurencji prowadzi Komisja Sportowa w składzie Sędzia Główny Zawodów oraz Sędziowie Zawodów .
3. Kompetencje Dyrektora Zawodów
Do kompetencji Dyrektora Sportowego zawodów należy:
a) wydawanie zarządzeń nie objętych niniejszym „Regulaminem”;
b) zapewnienie komunikatów meteorologicznych, przekazanie uczestnikom zawodów informacji o uzyskanych zgodach i ograniczeniach w ruchu lotniczym; 
c) stosowanie kar przewidzianych regulaminem. 
4. Kompetencje Sędziego Głównego ( Dyrektora Sportowego )
Do kompetencji Sędziego Głównego należy:
a) ustalenie kolejności i sposobu przeprowadzenia konkurencji;
b) określenie zadań szczegółowych zgodnie z założeniami niniejszego „Regulaminu”;
c) kontrola i nadzór nad przestrzeganiem „Regulaminu”;
d) ocena wyników konkurencji, przyznawanie punktów karnych.
5. Warunki uczestnictwa
• Posiadanie ważnego świadectwa kwalifikacji upoważniającego do wykonywania lotów na posiadanym PPG / PPGG lub dokumentu zagranicznego upoważniającego do wykonywania takich lotów lub licencji sportowej 
• Ważne ubezpieczenie OC w związku z wykonywanymi lotami 
• Podpisanie karty rejestracyjnej zawodnika w dniu rejestracji
• Posiadania sprawnego technicznie skrzydła i silnika
• Posiadania sprawnego radia i spadochronu ratunkowego tzw. zapasu 
6. Obowiązki uczestnika
Pilot – uczestnik powinien:
a) wykonywać loty zgodnie z przepisami;
b) przestrzegać postanowień niniejszego „Regulaminu” oraz zarządzeń Sędziego głównego i Komisji Sportowej; 
c) postępować zgodnie ze złożonymi w „Oświadczeniu” deklaracjami;
d) dbać o bezpieczeństwo osób trzecich i własne.
e) nie stwarzać zagrożeń dla osób trzecich i ich mienia
f) zapoznać się z mapą lotniczą rejonu lotów a w szczególności z rozmieszczeniem elementów przestrzeni kontrolowanej oraz P, R, D i położeniem miejscowości (z uwzględnieniem liczby mieszkańców)
g) nie naruszać przestrzeni powietrznych w których dla wykonywania lotów wymagane jest uzyskanie odrębnych zezwoleń 

H)opłacić wpisowe zawodów w wysokości 100zł 
7. Paralotnie z napędem i wyposażenie
7.1. Sprzęt zgłoszony do zawodów musi być sprawny i sprawdzony przez pilota;
7.2. Numery startowe przydzielone uczestnikom przez Organizatora należy umieścić na dolnej powierzchni skrzydła lub na kasku albo napędzie lub w sposób określony na odprawie.
7.4 Sprzęt zgłoszony do lotów podlega inspekcji. W uzasadnionych przypadkach organizator ma prawo odmówić użycia kwestionowanego sprzętu przez zawodnika. 
8. Stosowanie regulaminu
Począwszy od pierwszego startu do pierwszej konkurencji, reguły nie mogą być zmieniane chyba, że wynika to z przyczyny uzasadnionej względami racjonalnymi i sprawiedliwej oceny przebiegu sprawdzianów lub bezpieczeństwa lotów. Uczestnicy nie mogą być zastępowani. Zezwala się na wymianę uszkodzonego sprzętu na warunkach określonych w punkcie 11.9 niniejszego Regulaminu. Wszelkie zmiany muszą być dokonywane po zaakceptowaniu ich przez Sędziego Głównego.
10. Kary i dyskwalifikacje
10.1. Komisja Sportowa za naruszenie regulaminu, porządku lub dyscypliny lotniczej, biorąc pod uwagę wielkość wykroczenia, może ukarać uczestnika: 
a) ostrzeżeniem – tj. punktami karnymi w wysokości 2-5% uzyskanych dotychczas przez uczestnika;
b) dyskwalifikacją w danym sprawdzianie lub próbie;
c) czasowe zawieszenie w lotach ( 24h)
d) całkowitą dyskwalifikacją .
e)finansowa na poczet darowizna na stowarzyszenie organizujące zawody
11. Zasady bezpieczeństwa i wykonywania lotów
11.1. Obecność na odprawach przed lotami, organizowanych przez Organizatora, jest obowiązkowa. Na odprawach podawane będą szczegóły sprawdzianów w danym dniu, przewidywane warunki meteorologiczne oraz ewentualne ograniczenia ruchowe. O miejscu i czasie następnych odpraw uczestnicy będą informowani podczas odpraw poprzedzających lub na tablicy ogłoszeń. 
11.2. Niestosowanie się do ustaleń podanych podczas odpraw będzie karane zgodnie z punktem 10 niniejszego „Regulaminu”.
11.3. Każdy uczestnik jest obowiązany do przestrzegania przepisów Prawa Lotniczego, a w szczególności do dotyczących bezpieczeństwa wykonywania lotów oraz wysokości lotów, a także odległości od przestrzeni powietrznych, w których loty mogą odbywać się po uzyskaniu odrębnego zezwolenia.
11.4. Każdy pilot jest zobowiązany do sprawdzenia swojego sprzętu przed startem i wstrzymania się do startu w razie stwierdzenia niesprawności.
11.5. Dyrektor Sportowy, Sędzia Główny i sędzia mają prawo do kontroli załogi i sprzętu przed startem lub po locie, celem sprawdzenia przestrzegania Regulaminu. Kontrola może być dokonywana w sposób nie wpływający na przygotowanie uczestników do lotu. Odmowa poddania się kontroli będzie równoznaczna z dyskwalifikacją.
11.6. Każdy PPG/PPGG musi być użytkowany zgodnie ze swoją specyfikacją techniczną i wynikającymi z niej ograniczeniami.
11.7. Wszelkie manewry niebezpieczne dla innych załóg i osób postronnych oraz akrobacje są zakazane.
11.8. Wszelkie uszkodzenia sprzętu muszą być niezwłocznie zgłaszane Sędziemu Głównemu.
11.9. Zastąpienie swojego PPG /PPGG w razie jego nieprzydatności jest możliwe za zgodą Sędziego Głównego na dokonanie tej zmiany.
11.10.Obloty i inne loty sprawdzające mogą nastąpić tylko za zezwoleniem Sędziego Głównego. 
11.11.Piloci muszą być wyposażeni w kaski ochronne.
11.12.Niezależnie od posiadanego orzeczenia lekarskiego, pilot nie ma prawa wystartować do lotu, jeśli nie jest w pełnej sprawności fizycznej i psychicznej.
11.13.Zasady ruchu w miejscu startu i lądowań będą podawane na codziennych odprawach. 
11.14.Załogi muszą prowadzić systematyczną i nieprzerwaną obserwację ruchu w powietrzu. Ustalony kierunek kręgu nad lotniskowego oraz miejsce holdingu musi być przestrzegany. 
11.15.Możliwa kontrola alkomatem pilotów chcących latać na startowisku oraz przy konkurencjach nawigacyjnych sprawdzenie pilota czy nie posiada przy sobie dodatkowych urządzeń nawigacyjnych, nie zgodnych z regulaminem obowiązujących zawodów.
11.15.Wykonywanie lotów i utrata orientacji: 
a) Wykonywanie lotów w chmurach jest zabronione;
b) przelot nad zbiornikami wodnymi ( jeziora, rzeka ) może być wykonany jedynie na wysokości umożliwiającej bezpieczny dolot do lądu w przypadku awarii silnika.
c) w przypadku utraty orientacji (przy lotach free fly ) należy wykonać lądowanie i zawiadomić telefonicznie organizatora o zaistniałym problemie. 
d) nie zgłoszenie się uczestnika lub nie przekazanie organizatorowi informacji o miejscu pobytu czasie do 30 minut od zamknięcia lotów free fly może spowodować obciążenie uczestnika kosztami wszczętej akcji poszukiwawczej i ratowniczej 
11.16 Sygnalizacja 
Podczas odprawy podana zostanie sygnalizacja flagami oraz wykładane znaki związane z zakazami wykonywania lotów. 
Jeżeli nie zostaną dokonane inne ustalenia, poniższe sygnały oznaczają:
a) flaga czerwona – całkowity zakaz lotów ( nakaz lądowania)
b) flaga szachownica – loty wolne (zainteresowani uczestnicy wykonują loty na własną odpowiedzialność poza sprawdzianami, nie ma ograniczeń ze strony organizatora).
c) flaga biała– okno otwarte, , wolno startować zgodnie z ustaleniami na odprawie i tylko do sprawdzianu.
d) brak flagi – organizator jest nieobecny ( przerwa w zawodach)
II. Zasady organizacji konkurencji
1. Zgodnie z katalogiem konkurencji ogłoszonym przez organizatora 
2.1. Pilotowi zezwala się na start tylko za zgodą sędziego..
2.2. Czas startu do konkurencji będzie określany na odprawie przedlotowej dla każdego uczestnika. 
2.7. Lądowanie w terenie przygodnym powinno być niezwłocznie zgłoszone Dyrektorowi Sportowemu.
2.8 Obowiązuje zakaz korzystania z kamer sportowych prze pilotów latających w strefie organizatora zawodów
Załącznikami do niniejszego regulaminu jest Karta rejestracyjna pilota PPG/PPGG z zawartym w niej oświadczeniem w dniu podpisania dokumentu.

Rejestracja odbywa się również przez Internet i jest dokumentem poświadczającym uczestnictwo pilota, który w dniu zawodów tylko podpisuje przygotowane zgłoszenie do zawodów, poprzez uprzednią rejestrację emailową poprzez email mazuryparalotnie@vp.pl

Miejsce: Rostki koło Pisza 27-28  lipiec 2019 rok 

 

 

Zaproszenie na V Mazurskie Spotkanie Paralotniowe

V Mazurskie Spotkanie Paralotniowe

Stowarzyszenie Mazury Paralotnie zaprasza na V Mazurskie Spotkanie Paralotniowe, które jest powiązane od trzech lat z Festynem Wiejskim, organizowanym przez Panią Sołtys Rostek Hannę Modzelewską. Wspólny piknik odbędzie się w dniach 14-15 lipca 2018 r., na terenie miejscowości Rostki koło Pisza.

Zachęcamy pilotów motoparalotniowych do uczestnictwa w zawodach rekreacyjnych o Puchar Mazur (tych mniej doświadczonych oraz tych bardziej doświadczonych). Zawody motoparalotniowe, odbywać się będą w formie oddzielnych zawodów dla amatorów (kategoria rekreacyjnie) i zawodników kadry narodowej (kategoria sportowa). Rozgrywane będą w klasach PF1 (start z nóg) oraz PL1 (trajka jednoosobowa).

Organizatorzy gwarantują atrakcyjne nagrody dla uczestników zawodów. Wpisowe uczestnictwa w zawodach wynosi 100 złotych.

Piloci nie uczestniczący w zawodach, a chcący poruszać się w strefie organizatora, muszą obowiązkowo rejestrować się na miejscu, poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego w biurze zawodów.

Podczas imprezy będzie mógł latać tylko dron organizatora i piloci nie będą mogli korzystać z kamer do rejestru swoich lotów z powietrza.

Podczas V Spotkania Paralotniowego na Mazurach będzie można zobaczyć m.in. historyczną wystawę związaną z historią militarną regionu i poligonu Orzyskiego, przygotowaną przez Piskie Stowarzyszenie Historyczne „Piska Pozycja Ryglowa" i Grupę rekonstrukcji historycznej "Johanisburg". Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali atrakcje od mini quadów, seegway, po bezpłatną zjeżdżalnię i trampolinę. Ponadto chętni mogą skorzystać z strzelnicy paintballowej.

Odpłatnie będzie można skorzystać z przejażdżki za kierownicą prawdziwej rajdówki WRC. A nawet wygrać taki przejazd podczas konkursu w przygotowanej atrakcji, jaką będą walki gladiatorów w formie zabawy dla publiczności.

Kto zapragnie zobaczyć świat z góry, podczas imprezy może skorzystać z lotów widokowo-zapoznawczych motoparalotnią jako załogant lub polatać samolotem Ultra Light.

W trakcie imprezy odbędzie się akcja charytatywna dla ciężko chorego chłopca z Powiatu Piskiego Kondrada Zaręby. I tutaj organizatorzy apelują z całego serca o wsparcie rodziny chłopca. Artykuł informacyjny o ciężkiej chorobie Konrada można przeczytać na stronie: www.kawalek-nieba.pl/pokonac-mrowke-oku-konradka/

Przygotowane zostanie pole namiotowe dla uczestników imprezy (dostęp  do prądu, wody pitnej, WC i umywalek, miejsce na ognisko, pole do piłki siatkowej, plac zabaw dla dzieci) – bezpłatnie korzystają zarejestrowani uczestnicy do konkurencji zawodów i ich najbliższa rodzina. Osoby nie uczestniczące w konkurencjach zawodów, a chcące korzystać z pola namiotowego muszą uiścić opłatę od namiotu za cały pobyt w kwocie 30 złotych. Noclegi z większym standardem organizatorzy proszą szukać na własną rękę. Organizator poleca: www.przysiolektrzonki.pl i www.pilchy.pl

Program V Mazurskiego Spotkania Paralotniowego:

Piątek 13.07.2018  – Pole namiotowe Rostki – Biuro zawodów 
16:00-23:00 – Możliwa rejestracja uczestników 
19:00-21:30 – Ewentualne loty zarejestrowanych pilotów uczestników 

Sobota 14.07.2018 – Rostki
4:30 – Brefieng pilotów
5:00 – przelot nad Jezioro Śniardwy 
6:00 – Pierwsze konkurencje zawodów motoparalotniowych podzielone na klasę sportową i rekreacyjną
10:00 – zakończenie pierwszych konkurencji lądowanie na celność i strącenie pachołków
11:00 – Ogłoszenie wyników po porannych konkurencjach, biuro zawodów Świetlica Wiejska w Rostkach 
16:00 – Oficjalne otwarcie imprezy
16:00-21:00 – Możliwość przejażdżki autem rajdowym
16:00-21:00 – Stoiska firm paralotniowych i innych wystawców, koła gospodyń wiejskich, darmowa dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci
16:10-19:00 – Przeprowadzenie akcji charytatywnej dla ciężko chorego dziecka z Powiatu Piskiego
6:00-21:30 – Loty widokowo-zapoznawcze jako pasażer; motoparalotnią i samolotem Ultra Light 
18:00-21:00 – Dokończenie konkurencji zawodów motoparalotniowych
20:30 – Pokazy motoparalotniowe dla publiczności 
21:45 – Impreza pod gwiazdami w miejscowości Rostki – plac zabaw w centrum miejscowości
22:00 – Rozdanie Nagród – plac zabaw  Rostki (pole namiotowe uczestników)

Niedziela 15.07.2018
5:00 – Ewentualne dokończenie zawodów motoparalotniowych, gdyby pogoda nie dopisała 
6:00 – Przelot nad J. Śniardwy dla uczestników 
12:00 – zakończenie imprezy

Impreza jest uzależniona od warunków atmosferycznych i program pikniku, może ulec zmianie.  


Firmy zainteresowane prezentacją swoich produktów na imprezie organizatorzy zapraszają do kontaktu.

Osoby które chciałyby zarejestrować się uprzednio wcześniej na zawody lub uzyskać niezbędne informacje dotyczące przedsięwzięcia mazurskiego lub przylecieć na imprezę samolotem, motolotnią, organizatorzy proszą o kontakt tel. pod nr +48 512 959 465 lub drogą emailową mazuryparalotnie@vp.pl 

Zapraszamy serdecznie!

Zdjęcia z ubiegłorocznej imprezy można zobaczyć TUTAJ.

Więcej szczegółowych informacji  na stronie wydarzenia.

 

 

 Relacja filmowa pilota motoparalotniowego uczestniczącego rok temu, w naszych zawodach o Puchar Mazur .

Robert nie chciał startować w zawodach motoparalotniowych w kategorii rekreacyjnej. Lecz pragnął tylko zwiedzić malowniczą okolicę mazur z powietrza oraz poznać owiany sławą nasz pasjonacki klimat na Mazurach, odczuwalny w trakcie naszych organizowanych przedsięwzięciach .
Bardzo dziękujemy ekipie za przybycie, z bardzo daleka i oczywiście w tym  roku widzimy się ponownie.
Jednak przybyły motoparalotniarz był zadowolony podwójnie , a mianowicie nasz viceprezes Andrew"u namówił kolegę do uczestnictwa w zawodach i tak jak planował ;
- zwiedził motoparalotnią największe jezioro w Polsce. A trzeba nadmienić, że fantastyczne są widoki z powietrza na Jezioro Śniardwy .
- "I co najważniejsze" ; Robert zdobył nagrodę w zawodach dla amatorów i to był Jego pierwszy start w życiu w jakich kolwiek zawodach . 

Zapowiedział Nam, że widzimy się za rok na naszej letniej edycji i zadeklarował już swój start w kolejnym Pucharze Mazur w klasie rekreacyjnej dla amatorów. Oczywiście trzymaMY kciuki za Roberta i ekipę w zawodach.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmu relacjonującego imprezę z 2017 roku i zachęcamy wszystkich paralotniarzy do przybycia na V Spotkanie Paralotniowe połączone z Festynem Wiejskim w Rostkach k. Pisza , w terminie 13-15 lipca 2018 

Planujemy w tym roku w trakcie imprezy zawody motoparalotniowe dla amatorów (klasa rekreacyjna ) i kadry narodowej(klasa sportowa) Zawody będą podzielone w dwóch klasach na kategorie PF1 - start z nóg i PL1 start jednoosobowy z trajki.
Dodatkowo przygotujemy zorganizowany przelot motoparalotniarzy urokliwą trasą na największe jezioro w Polsce (J.Śniardwy)
Atrakcji to tylko rabek , ale więcej podamy bliżej terminu.Szczegóły na naszej stronie internetowej i Facebookowym koncie 

Na pewno jak co roku gwarantujemy atrakcyjne nagrody dla pilotów startujących w Pucharze Mazur 2018 

Do zobaczenia 13-15 lipca 2018 w Rostkach koło Pisza na Mazurach i zachęcamy do korzystania z naszej skromnej mazurskiej gościności 

Z paralotniowym pozdrowieniem 
Mazury Paralotnie 
www.mazuryparalotnie.pl

https://www.youtube.com/watch?v=WokIBO07kUA

 

 

 

 

Relacja z IV Spotkania Paralotniowego na Mazurach połączonego z Festynem Wiejskim


29 lipca w Rostkach kolejny raz spotkaliśmy się na IV Spotkaniu Paralotniowym na Mazurach połączonym z Festynem Wiejskim .

Impreza rozpoczęliśmy od porannych zawodów zaplanowanych od 5 rano . 
Udało się nam na przekór aurze pogodowej rozegrać trzy konkurencje na strącenie pięciu pachołków.
Po konkurencji rannej prowadził Robert Trupaz , który już do końca zawodów nie dał sobie odebrać pierwszego miejsca . Bardzo młody ambitny pilot zapowiadający się na przyszłość. 
Abyło o co walczyć bo za pierwsze miejsce była uprząż motoparalotniowa.
Główne nagrody fundowała firma Minari Engine Poland i Summit.
Po zakończonej rywalizacji motoparalotniarze mogli z rodzinami skorzystać z bezpłatnych kajaków .
Oficjalnie otworzyła naszą pasjonacką inicjatywę sołtys Pani Hanna Modzelewska i Vicemiss Polski Urszula Jankowska oraz Viceprezes Mazury Paralotnie Andrzej Walerych.
Odwiedziła nas utytułowany paraolimpijczyk Michał Nalewajek.
„Szczytna i piękna impreza . Serdecznie dziękuję wszystkim którzy się zaangażowali i wspierali nas. I za rok ponownie w lipcu zapraszam wszystkich do uczestnictwa „-wypowiedz Sołtys Rostek Hanny Modzelewskiej 
I na samym wstępie odbyła się pierwsza akcja charytatywna dla ciężko chorego Kondrada Zaręby .
Widzowie mieli do dyspozycji wszechstronny wachlarz atrakcji dedykowanych specjalnie dla nich .
Można było obejrzeć wystawę historyczną , dowiedzieć się o historii lotniska . Pojeździć za kierownicą prawdziwej rajdówki , która miała pod maską prawie 300koni . 
Dzieci korzystały z bezpłatnej trampoliny i zjeżdżali . Były również dla pociech mini quady , seegway, strzelnica paintballowa .
Każdy chwalił sobie swojskie wypieki i jadło serwowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Rostkach i Stryjenki z gminy Pisz.
Przy stoisku Nadleśnictwa Drygały odbywały się konkursy dla najmłodszych i każdy mógł zaczerpnąć wiedzy na temat przyrody otaczającej nas na Mazurach .
Firma Tupperware na swoim stoisku przygotowała najnowszą ofertę, ze swoimi produktami dla podróżujących i na upały . Trzeba podkreślić, że na produkty firma daje 30 letnią gwarancje i posłużą wielu pokoleniom.
Publiczność mogła dowiedzieć się o paralotniarstwie przy stoiskach Minari Engine Poland i EC Extreme .
Piloci przed podwieczornymi konkurencjami sprawdzali ciąg swoich napędów na hamowni przygotowanej przez Team EC Extreme. 
„Bardzo fajna impreza dobrze zorganizowana , warto było jechać 600km aby zobaczyć malownicze widoki z góry Mazur . Chciałbym podziękować Andrzejowi Walerych za namówienie mnie abym wystartował w zawodach . Zająłem trzecie miejsce , za rok będę i namówię kolegów na wyjazd ”-wypowiedz jednego z uczestników -Andrzej Zając z Krakowa 
Każdy mógł zobaczyć świat góry , a mianowicie był do dyspozycji samolot ultralight i tandem motoparalotniowy.
Zainteresowanie imprezą było spore odwiedziło nas ponad 700-800 osób . 
„ Pierwszy raz jestem i dowiedziałem się przez internet, że jest taka impreza i przyjechałem specjalnie z Lublina wraz z Rodziną . Nie jestem paralotniarzem ale zamierzam pójść na kurs . Jestem pod wrażeniem i za rok ponownie odwiedzimy Rostki-turysta z Lublina 
W trakcie obywały się konkursy i licytacje charytatywne dla widzów . Komentator treściwie opowiadał co dzieje na bieżąco na naszym evencie .
Vicemiss Polski wraz z Panią Sołtys i naszym Andrew’u zachęcali wszystkich do udziału w licytacji charytatywnej . Zebraliśmy wspólnymi siłami dla Kondrada kwotę 2537,68zł

„Bardzo dziękuje za zaproszenie i zawsze mnie fascynowało lotnictwo i jestem pełna podziwu dla tego sportu. Miałam okazje polatać podczas imprezy i zobaczyć malownicze Mazury z perspektywy lotu ptaka . Za rok deklaruję swoją gotowość . Dziękuję wszystkim za wsparcie potrzebującej osoby na którą zbieraliśmy środki i cieszę się, że mamy w naszym regionie stowarzyszenie promujące sporty lotnicze . Impreza bardzo mi się podobała ”-wypowiedz Vicemiss Polski Urszuli Jankowskiej 
„Musicie więcej takich imprez robić bo kawał dobrej roboty robicie i organizacja na szóstkę , coś fajnego dzieje się”-turysta z Warszawy
Gdy wiatr ucichł dla publiczności Firma Minari Engine Poland przygotowała widowiskowe pokazy i piloci uczestniczący w imprezie polatali dla widowni.
„Nie wiedziałem że takie paralotnie mogą tak latać ale fajne pokazy , pierwszy raz na oczy widziałem że można takie rzeczy robić . Pięknie to na niebie wyglądało”- widz z Bydgoszczy
Po pokazach rozpoczęły się zawody i kibice zobaczyli motoparalotniarzy w rywalizacji w konkurencji na strącenie pachołków.
„Dziękuję Andrzejowi że zachęcił mnie do latania .On mnie namówił również do udziału w zawodach. Ogólnie zacząłem dzięki niemu latać i chciałbym podziękować mu za cierpliwość do mnie i pomoc w rozwoju w sporcie w którym się zakochałem .Jak ktoś pragnie rozpocząć przygodę z lataniem to polecam Andrzeja i jego stowarzyszenie „- lokalny pilot Arek Grzeszczuk.
„Dla Andrzeja i Sołtysowej należy się gromkie brawa za dobrą imprezę , za rok ponownie odwiedzimy Was”-Krzysztof z Kutna 

Po konkurencjach przyszedł czas na podsumowanie zawodów i piloci którzy startowali w zawodach mieli zaszczyt odebrać nagrody z rąk drugiej piękności w Polsce wśród kobiet.
Wyniki zawodów 
1.Robert Trupaz
2.Łukasz Radzewicz 
3.Andrzej Zając
4.Arkadiusz Grzeszczuk
5.Rafał Szafrański 
6.Krzysztof Naguszewski
7.Paweł Radtke

Wyniki siły ciągu 
1. Polini Thor 250 Peszke 3 łop. Drugi na Helix 2łop.
2. Moster 185 Plus Helix 2 łop.
3. Polini Thor 130 Peszke 2 łop.
4. Technofly Octagon Rusłan 2 łop
5. Motoroma Rusłan 2 łop.
6. Technofly Rotor Rusłan 2 łop.
7. Solo 210 Rusłan 2 łop,

Podziękowania należą się z całego serca za pomoc w realizacji imprezy dla :
Wspaniałej Pani Sołtys Rostek Hanny Modzelewskiej , dla Rodzinny Państwa Modzelewskich,Vicemiss Polski Urszuli Jankowskiej , pomagającym na imprezie klubowiczom stowarzyszenia Mazury Paralotnie , Minari Engine Poland , Summit, M -RACE, EC Extreme,Quady Mrągowo, Nadleśnictwu Drygały, Stowarzyszeniu Piska Pozycja Ryglowa , Stowarzyszeniu Johaninsburg,Van Pur Łomża, Pensjonat Bursztynowo,Stryjenki z gminy Pisz , Kołowi Gospodyń Wiejskich w Rostkach,Ochotniczej Straży Pożarnej w Rostkach , POLKARS ZB, Rodzinie Stasik, firmie Tupperware., Aquawel.Łukasz Nikołajuk , Przysiołek Trzonki. Michał Nalewajek i wszystkim przybyłym osobom. 

Cała impreza zakończyła się na mazurskim ognisku przy muzyce, aż do 3 rano . 

Zapraszamy serdecznie za rok, a jeszcze w tym na zakończenie sezonu paralotniowego na Mazurach, w terminie 14-15 pażdziernik 

Link do zdjęć 
https://www.facebook.com/pg/mazury.paralotnie/photos/?tab=album&album_id=1597700560261783

Pomóc Konradkowi można dokonując wpłaty na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “828 pomoc dla Konrada Zaręby”
wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Konrad:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP Bank Zachodni WBK
Title: „828 Help for Konrad Zareba”
Aby przekazać 1% podatku dla Konradka: należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “828 pomoc dla Konrada Zaręby”
Konradkowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY
http://www.kawalek-nieba.pl/pokonac-mrowke-oku-konradka/Z paralotniowym pozdrowieniem 
Sołtys Rostek i Stowarzyszenie Mazury Paralotnie 
www.mazuryparalotnie.pl

 

 

 

 

 

 

Pierwsze zdjęcia z porannej konkurencji 
Zapraszamy wszystkich pilotów do udziału w zawodach na lądowanie na celność . 
Forma zabawy i tutaj dajemy szansę dla pilotów którzy zwątpili w pogodę z rana .
Możecie uczestniczyć w podwieczornych konkurencjach i zaliczycie dodatkowo konkurencję poranną .
Zawody są w formie dobrej zabawy z domieszką humoru i dla poprawy waszego bezpieczeństwa w lataniu PPG . 
Nakłaniamy Was do uczestnictwa , żadnych pylonów ani nawigacji.
Jedynie musicie wylądować w wyznaczonym do tego miejscu, gdzie zawsze po każdym starcie musicie wylądować, gdy latamy sobie rekreacyjnie . Nic trudnego, prawda ?? 
Tak więc drodzy motoparalotniarze macie jeszcze szansę zaliczyć konkurencje poranne i uczestniczyć w konkurencjach podwieczornych.
Co trzeba zrobić ??Zarejestrować się w biurze zawodów na płycie lotniska.
Zapraszamy dziś do Rostek , startujemy z imprezą o 15:00 . 
A piloci od godziny 17:00 - 18:00
Do zobaczenia :) 
Z paralotniowym pozdrowieniem 
Mazury Paralotnie
www.mazuryparalotnie.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Mapa dojazdowa do przygotowanego bezpłatnego pola namiotowego na czas IV Spotkania Paralotniowego na Mazurach
Na polu do dyspozycji prąd(trzeba mieć własny przedłużacz ) ,woda pitna , umywalki, wc . 
Pole namiotowe wraz z parkingiem dla uczestników jest umiejscowione w miejscowości Rostki koło Pisza.
Proszę kierować się wedle wytycznych na mapie informacyjnej 
Koordynaty GPS 
53°42'14.7"N 21°54'11.4"E
53.704084, 21.903181

 

 

 

 

 

 

 Zapraszamy serdecznie na IV Spotkanie Paralotniowe na Mazurach 


Impreza jest powiązana z Festynem Wiejskim organizowanym przez Panią Sołtys Rostek Halinę Modzelewską, która odbędzie się w dniu 29-30 lipca 2017 na terenie miejscowości Rostki koło Pisza
Patronat honorowy nad naszym eventem objęła Wicemiss Polski Urszula Jankowska 
Pani Urszula osobiście zagości , żeby wręczać nagrody zwycięscom zawodów oraz wesprzeć naszą akcję charytatywną. 

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w zawodach rekreacyjnych pilotów motoparalotniowych o Puchar Mazur ( tych mniej doświadczonych oraz tych bardziej doświadczonych) z całej Polski na trzy dniowy wypoczynek na Mazury 
Startujemy w klasach PF1(start z nóg) oraz PL1(trajka jednoosobowa)
Gwarantujemy atrakcyjne nagrody dla uczestników zawodów .
Za I miejsce w zawodach przygotowaliśmy uprząż motoparalotniową
Wpisowe uczestnictwa w zawodach wynosi 50zł -płatne na miejscu. 
Motopralaotniarze mogą rejestrować się poprzez złożenie deklaracji uczestnictwa w zawodach uprzednio wczesniej, poprzez naszego emaila mazuryparalotnie@vp.pl
Mniej będzie wypełniania dokumentów w biurze zawodów.
Piloci nie uczestniczący w zawodach, a chcący poruszać się w strefie organizatora .
Muszą rejestrować się na miejscu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Podczas imprezy mogą latać tylko drony organizatora. 
W tym roku zostanie przygotowane bezpłatne pole namiotowe dla pilotów oraz przybyłych gości . Będzie dostęp do prądu , wody, wc i umywalek.
Noclegi z większym standardem prosimy szukać na własną rękę
Baza znaleziona noclegów w internecie :
Noclegi w Pilchach, Szczechach Małych, Szczechach Wielkich i Trzonkach. Trzeba dzwonić tel. i pytać o wolne terminy.
http://www.zajazdwiejski.pl/
https://umacka.dobrynocleg.pl/
Agroturystyka Trzonki 3, Tel. 87 425 13 56
Karwik 122 tel 663 956 773
https://www.eholiday.pl/noclegi-tc8525.html
www.pilchy.pl

W trakcie imprezy odbędzie się akcja charytatywna dla ciężko chorego chłopca z Powiatu Piskiego Kondrada Zaręby .
I tutaj apelujemy do Was o wsparcie rodziny chłopca
Pod poniższym linkiem znajduje się artykuł informacyjny o cięzkiej chorobie Kondrada. 
Link do artykułu http://www.kawalek-nieba.pl/pokonac-mrowke-oku-konradka/
Zobaczycie Państwo historyczną wystawę związaną z historią militarną regionu i poligonu Orzyskiego , przygotowaną przez Piskie Stowarzyszenie Historyczne „Piska Pozycja Ryglowa i Grupę rekonstrukcji historycznej " Johanisburg"
Dla majmłodszych przygotowaliśmy atrakcje od mini guadów,seegway po bezpłatną zjeżdzalnię i trampolinę. Dodatkowo powstanie strzelnica paintballowa 
Odpłatnie będzie można skorzystać z przejażdzki za kierownicą prawdziwej rajdówki, a nawet wygrać taki przejazd podczas konkursu w przygotowanej atrakcji jaką będą walki gladiatorów w formie zabawy dla publiczności 
Kto będzie chciał zobaczyć świat z góry poczas imprezy 
Może skorzytać z lotów widokowo-zapoznawczych motoparalotnią jako załogant lub polatać samolotem. 
I wiele innych atrakcji czeka na Państwa 

Program imprezy 
Piątek 28.07.2017
od 17:00-otwarte pole namiotowe na przyjazd gości
19:00-24:00-Rejestracja pilotów przybyłych 

Sobota 29.07.2017
5:30 Brefieng pilotów, rejestracja przybyłych pilotów o poranku
6:00 Pierwsze konkurencje zawodów motoparalotniowych podzielone na klasę rekreacyjną PF1 i PL1 . 
09:00 zakończenie pierwszych konkurencji lądowanie na celność i strącenie pachołków
15:00 Oficjalne otwarcie imprezy 
14:00-21:00 Możliwość przejażdżki autem rajdowym
16:00 stoiska firm paralotniowych i innych wystawców , Koła gospodyń wiejskich , darmowa dmuchana zjeżdżalnia za darmo dla dzieci
17:00 przeprowadzenie akcji charytatywnej dla ciężko chorego dziecka z Powiatu Piskiego
6:00-20:00 loty widokowo-zapoznawcze motoparalotnią i samolotem jako pasażer
18:00-20:00 dokończenie konkurencji zawodów motoparalotniowych
21:30 Impreza pod gwiazdami w miejscowości Rostki- plac zabaw w centrum miejscowości
22:00 Integracja pilotów w formie mazurskiego ogniska na świeżym powietrzu 

Niedziela 30.07.2017
6:00 - ewentualne dokończenie zawodów motoparalotniowych i osoby zainteresowane na loty widokowo-zapoznawcze jako załogant motoparalotnią lub samolotem 
10:00 zakończenie imprezy

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nas 

Z paralotniowym pozdrowieniem 
Stowarzyszenie Mazury Paralotnie
www.mazuryparalotnie.pl 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

A obecnie zachęcamy do obejrzenia relacji z wakacyjnej imprezy lotniczej pod nazwą III Spotkanie Paralotniowe na Mazurach Chcesz obejrzeć film kliknij na poniższy link lub obrazek filmu

 

 

 

 

 

 

III Spotkanie Paralotniowe na Mazurach

 
Odbyło się kolejne trzecie spotkanie paralotniowe na Mazurach, a dokładnie w miejscowości Rostki koło Pisza. Imprezę wspierali Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Wioletta Śląska-Zyśk, Burmistrz Orzysza (nie mógł nas odwiedzić) i Sołtys Rostek. 

 

Fot. Mazury Paralotnie
Na początku odbył się dla zainteresowanych bezpłatny spływ kajakowy nad Jeziorem Roś. Później wedle programu odbyły się wykłady paralotniowe, które prowadziła legenda polskiego paralotniarstwa, instruktor paralotniowy Andrzej Krzysiak oraz aktualny Motoparalotniowy Wicemistrz Świata Norbert Nowicki. 

Po wykładach dzieci na lotnisku rozpoczęły sklejanie modelów szybowca, z czego bardzo się cieszyły.

O godzinie 17:00 oficjalnie Panie Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Sołtys Rostek wraz z Wiceprezesem Mazury Paralotnie otworzyli III Mazurskie Spotkanie. 

Po otwarciu dzieci puszczały swoje sklejone szybowce i rozpoczęła się prezentacja sprzętu paralotniowego. Można było zobaczyć produkty najlepszej jakości takich firm jak Minari Engine Poland, Ec Extreme, Summit. Kto lubi swojskie jedzonko mógł skorzystać z poczęstunku u pań z Koła Wiejskiego w Rostkach. 

Rozpoczęliśmy na lotnisku od pokazów wiatrakowca, motolotni, samolotu ultra light. Istniała możliwość polatania wymienionymi statkami powietrznymi i zrobienia sobie zdjęcia w kabinie lub przed. Piloci chętnie opowiadali o swoich jednostkach latających. W trakcie lotniczej zabawy Dromader zaprezentował pokaz gaśniczy dla zebranej publiczności. Po wylądowaniu istniała możliwość dowiedzenia się czegoś o tym polskim samolocie używanym do celów gaśniczo-ratowniczych. 

Później już latały motoparalotnie i publiczność podziwiała przygotowane widowiskowe pokazy. Dla widzów latali Jarek Pałdyna, Ernest Adamczyk i Romuald Kupaj. Nawet słodkości spadły z błękitnego nieba dla dzieci w trakcie imprezy!

Po pokazach odbyły się zawody na celność lądowania i wygrał Romuald Kupaj, za nim Jarek Pałdyna i Ernest Adamczyk. Po zawodach przyszła pora na latanie rekreacyjne pilotów zmotoryzowanych, tych mniej doświadczonych i nie startujących w zawodach. A odwiedzili nas piloci z Kolna, Siedlec, Mrągowa i Bartoszyc. Podczas imprezy można było polatać motoparalotnią jako pasażer z aktualnym Motoparalotniowym Wicemistrzem Świata. Pod wieczór odbyło się show, które wykonał samolot wykonując tzw. „stójkę”. Przez chwilę pasażer i pilot samolotu odczuli moment bez grawitacji czyli przez dwie sekundy jakby byli w kosmosie.

Po całym dniu pasjonackiego przedsięwzięcia na Mazurach nadszedł czas na wspólne przygotowane ognisko. W takcie imprezy również odbywało szkolenie paralotniowe, które rozpoczęło się 10 sierpnia i trwało do 16 sierpnia. 

Relacja zdjęciowa z imprezy na FanPage Facebook Mazury Paralotnie 

Było fantastycznie, zapraszamy za rok! 15 -17 LIPCA 2016 !!!