Kilka słów o Nas i Stowarzyszeniu „Mazury Paralotnie”.

 „Mazury Paralotnie”, powstało pod namową i idei  Andrzeja Walerych, który przez długi okres 2 lat prowadził stronę internetową www.mazuryparalotnie.plObecny kształt stowarzyszenia ukształtował się w procesie długiej i mozolnej weryfikacji. Zależy nam  na tym  by sztab stowarzyszenia jak również i członkowie składały się z ludzi o ponadprzeciętnej kreatywności. Chcących działać z serca dla pasji  na rzecz stowarzyszenia, rozwijać go, ukazywać go w jak najlepszym świetle, dbających o promocję i wizerunek naszej grupy oraz przepięknego regionu jakim jest ziemia mazurska. Poprzez możliwości medialne, prasowe, Internet oraz organizowanie cyklicznych imprez,szkoleń ,lotów widokowo-zapoznawczych z pasażerem ,wykładów ,wyjazdów zaproszeniowych staramy się dotrzeć do szerszego grona zainteresowanych paralotniarstwem. Z pomocą środowisk lotniczych i zwolenników paralotniarstwa jesteśmy przekonani, że propagowanie lotnictwa może przynieść wiele korzyści naszemu regionowi. Poszerzanie społecznej świadomości i rozpowszechnianie tego ciekawego sportu da nam rozgłos i zainteresuje potencjalnych turystów i entuzjastów do odwiedzania naszego ciekawego oraz przenikliwego regionu.

Cała nasza grupa działa na rzecz pasji i każdy z nas angażuje się sercem w nasz rozwój dzięki wspólnej wytrwałości i prywatnym zaangażowaniu. Mamy nadzieję, że będzie tak cały czas, dzięki wsparciu osób pełnych dobrej woli. Pragniemy i staramy się wyszkolić klubowiczów, organizować i promować paralotniarstwo w naszym regionie poprzez imprezy i eventy. Dodatkowo chcemy tworzyć startowiska i dbać o nie, rozwijać się i zdobywać doświadczenie jako piloci. Wielki nacisk stawiamy na integrację ze środowiskiem paralotniowym, jak również wyjazdy zagraniczne, ponieważ jesteśmy świadomi, że jest to nieuniknione w zdobywaniu naszego doświadczenia. Klubowiczom z charyzmą zawodniczą staramy się tworzyć warunki do wyjazdów na zawody, aby mogli rywalizować i zdobywali doświadczenie. Staramy się, pragniemy i powoli małymi kroczkami realizujemy nasze plany. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy i wstępowania w nasze szeregi.

Niezbędna i mile widziana jest dla nas wszelka pomoc za rozreklamowanie naszej działalności. Zapraszamy osoby prywatne, ludzi dobrej woli, firmy, przedsiębiorstwa, stowarzyszenia paralotniowe, jak i fachową prasę do wsparcia naszej działalności. Wasza pomoc z pewnością będzie niezastąpiona i w znacznym stopniu przyczyni się do lepszej działalności paralotniowej.

Zapraszamy do wspólnego działania na rzecz rozwoju paralotniarstwa na Mazurach. Staramy się pozyskiwać darczyńców i sponsorów, którzy podzielali by naszą pasję, i którym zależy na rozwoju i promocji naszego wspaniałego regionu. Dzięki wsparciu wielu osób dobrej woli udało nam  się zorganizować  cykliczne Pierwsze mazurskie zimowe zawody paromotorowe „Winter Masuria Paramotor Cup Pisz 2013”. Przyjęło się to z bardzo ciepłym odzewem wśród lokalnej społeczności i nie tylko. Media (telewizja, radio i prasa) w sposób pozytywny podeszło do tematu i relacji naszej imprezy. Wiemy jednak, że przed nami jeszcze dużo pracy, planujemy również letnią imprezę paralotniową, a także stale promujemy nasz region i pasję, która łączy to co najpiękniejsze, czyli czar naszej mazurskiej przyrody oraz wolność jaką daje nam wznoszenie się w powietrze. Wydarzenie ma możliwość wejść do grafiku organizowania imprez cyklicznych. Co mamy nadzieję stanie się z pewnością

Oganizowane imprezy paralotniowe przyciągają tłumy z całej Polski a także i Europy. Myślimy, że mamy się już czym pochwalić.   Nasz wiceprezes Andrzej Walerych jest zdobywcą  najbardziej prestiżowej nagrody w Polsce – „Lotnicze Orły” w kategorii Człowiek Roku-Paralotniarstwo.

Przyjaciel Mazury Paralotnie , członek honorowy stowarzyszenia -pilot wspierający nas , Sławomir Kucharski lata figury akrobaccji paralotniowej  swobodnie. Ponadto  lata od 2017 w Polskiej Kadrze Paralotniowej  swobodnie  na celność lądowania.

Zarząd Mazury Paralotnie 

 Andrzej Walerych- Obecnie Prezes a wcześniej  Wiceprezes i pomysłodawca stowarzyszenia „Mazury paralotnie”. Człowiek roku - zdobywca pierwszego miejsca w Plebiscycie " Lotnicze Orły" w kategorii Paralotniarstwo-Człowiek Roku 2012 r .Członek Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego. Entuzjasta sportów lotniczych,a dokładnie paralotniarstwa już od 2002 roku . Człowiek o nieprzeciętnej kreatywności i charyzmie. Od 27 listopada 2010 roku dla celów promocyjnych paralotniarstwa, oraz popularyzacji lotnictwa na ziemi mazurskiej prowadzi stronę internetową stowarzyszenia. Człowiek poświęcający się pasji bezgranicznie. Od 2011 roku dzięki niemu mamy na Mazurach szkolenia paralotniowe które  promuje i rekrutuje osoby zainteresowane szkoleniem.Zainteresowanie kursami jest spore.Był pomysłodawcą i inicjatorem pierwszych imprez paralotnioawych na Mazuarch i w naszym Powiecie Piskim .Dodatkowo nakierował Liceum Orzyskie na dotowane dotacją  skoki spadochronowe dla licealistów o profilu wojskowym. Wolontariatowo Promuje w Powiecie Piskim loty widokow-zapoznawcze w paralotni jako pasażer ,aby każdy mógł  spróbować zobaczyć świat z góry.Na zaprosznie szkół i innych instytucji prowadził spotkania z paralotnią dla młodzieży i dorosłych.Aktywnie działa na rzecz środowiska Paralotniowego na Mazurach i popularyzacji paralotniarstwa.Udziela się również w akcjach charytatywnych .Jest strażakiem-ratownikiem wOchotniczej Straży Pożarnej w Orzysz

Andrzej Walerych swoją pasją zaraża wciąż nowe osoby działając zupełnie niekomercyjnie, z serca dla paralotniarstwa którym żyje. Jego charyzma i kreatywność jest przykładem dla wielu. Swoim uporem udowadnia, że można robić wiele interesujących rzeczy i podziela maksyme "Dla chcącego nic trudnego".

 Dzięki Jego pomysłom i uporowi w regionie powstały pierwsze imprezy paralotniowe, min:

1. 2009 rok- Mazurski Pikniki Paralotniowo- Kitsurfingowy w Piszu-pierwsza impreza w województwie i Powiecie Piskim

2. Pomysłodawca i współorganizator  pierwszej edycji  Mazurskiego Pikniku Paralotniowego "Parapiknik" 2010.

3.Pierwszy w Polsce zorganizował zabawy freestyle nad Jeziorem Orzysz w 2012 roku odbywającym się pod hasłem „Ekstremalne Mazury 2012”oraz  „Spontanos Beach Party „

4.Pomysłodawca i koordynator zawodów Pierwszych  Mazurskich Zimowych Zawodów Motoparalotniowych " Winter Masuria Paramotor Cup Pisz w 2013 roku "

5.Pomysłodawca  letnich zawodów  o nazwie Warmińsko-Mazurska  Slalomania  „Summer Pylon Race „ 

6.Pomysłodawca Mazurskich Spotkań Paralotniowych 

Dzięki Andrzejowi powstały przepisy do zawodów motoparalotniowych w Polsce  , które do tej pory są wykorzystywane w PLMP i przez Aeroklub Polski . Ponadto  wprowadził przepis obowiązkowego latania zawodów slalomowych nad wodą , poprzez Międzynarodową Federację Lotniczną FAI .

Arkadiusz Grzeszczuk - Wiceprezes Mazury Paralotnie , motoparalotniarz latający od 2011 roku . 

Damian Fidali - Skarbnik Mazury Paralotnie  , tworzy muzykę , jest z zamiłowania fotografem i operatorem drona 

                                  Komisja rewizyjna Mazury Paralotnie 

Piotr Góralczyk  – przewodniczący

 Paweł Gałązka – zastępca

Wojciech Ostrowski – sekretarz

 I Cała nasza wesoła Ekipa Mazury Paralotnie 

1. Andrzej Walerych 

2.Fidali Damian 

3.Jakub Wiśniewski 

4.Stanisław Sidorowicz 

5.Marek Zawistowski  

6.Dorota Przekop

7.Monika Cwalińska 

8.Wojciech Ostrowski 

9.Artur Siergiej 

10.Mirosław Ślusarczyk

11.Paweł Gałązka

12.Piotr Góralczyk

13.Dariusz Buczko 

14.Kamil Kruszewski

15.Mateusz Skass

16.Marta Kuczyńska 

17.Arek Grzeszczuk 

18.Adam Piórek 

19.Marian Drężek 

 

Czlonkowie honorowi Stowarzyszenia Mazury Paralotnie 

1.Adam Piórek -  Wicemistrz Polski start z nóg PF1 z roku 2014r , Drużynowy Mistrz Świata Motoparalotniowy 2015 rok , były zawodnik Polskiej Kadry Motoparalotniowej .  

2.Marian Drężek - pilot z wielkim doświadczeniem i na codzień latający w tandemie  z pasażerami pod Warszawą 

3.Sławomir Kucharski - Mistrz Polski z roku 2018 , w sobodnym lataniu na lądowanie na celność . Pilot latający swobodnie akrobacje paralotniowe . Zawodnik Polskiej Kadry Narodowej w sobodnym lataniu paralotnia (bez silnika) 

 

Zasłużeni dla Stowarzyszenia Mazury Paralotnie 

Ś.P. zmarły tragicznie nasz klubowicz  Przyjaciel ;Janek Młodyszewski  - jedyny pilot  motoparalotniowy z Polaków latający akrobacje 

Ś.P zmarły tragicznie Przyjaciel; Piotr Krupa  - bardzo dobry pilot i wspaniała osobowość . Pilot tandemowy oraz najlepszy fotograf lotniczy w Polsce . Latał zawodniczo i były reprezentant Kraju